Civilinės aviacijos administracija - Naujienos:Žengtas pirmasis žingsnis įteisinant Lietuvos aviacijos dieną

Į pradžią El.paštas Sitemap
Print
English

Civilinės aviacijos administracija

Rodūnios kelias 2, LT-02188 Vilnius
Įmonės kodas 288771670
Tel. (5) 2739038; faks. (5) 2739248
El. paštas caa@caa.lt
VEIKLOS SRITYS

PASLAUGOS
LIETUVOS CIVILINĖ AVIACIJA
AVARIJOS IR INCIDENTAI
2018-10-26  

Žengtas pirmasis žingsnis įteisinant Lietuvos aviacijos dieną

Priimtas pirmasis oficialus sprendimas siekiant įteisinti nacionalinę aviacijos šventę.

 

2018 m. spalio 24 d. Civilinės aviacijos administracijoje įvyko atmintinos Lietuvos aviacijos dienos įsteigimo darbo grupės posėdis, kuriame dalyvavo Civilinės aviacijos administracijos atstovai Alvydas Šumskas, Stasys Čivilis ir Jolanta Bartkaitienė, Lietuvos aviacijos muziejaus atstovai Remigijus Jankauskas ir Eugenijus Raubickas, žurnalo „Aviacijos pasaulis“ redaktorė Vilma Jankienė, aktyvūs aviacinės visuomenės dalyviai Edmundas Ganusauskas ir Nikolajus Žukovas.

 

Susirinkusieji turėjo vieną tikslą – išrinkti, kurią mėnesio dieną bus minima Lietuvos aviacijos diena. Visi apsikeitė nuomonėmis dėl pastaraisiais metais aviacijos bendruomenėje pateiktų siūlymų ir išsakė argumentus, kodėl pritartų vienai ar kitai dienai. Latviai nacionalinę aviacijos dieną nuo šių metų mini liepos 6 dieną.

 

Visi darbo grupės nariai sutarė dėl to, kad lietuviškos aviacijos, turinčios tolimas ištakas ir gilias tradicijas, diena turėtų suburti į šventę ar paminėjimą visus aviatorius, nepriklausomai nuo to, kokioje veikloje jie dalyvauja.

 

Didžioji dauguma dalyvių pasisakė už liepos mėnesio datas, kurios susijusios su žymiausio Lietuvos lakūno ir konstruktoriaus Antano Gustaičio sukonstruotų lėktuvų skrydžiais, garsiuoju ANBO lėktuvų skrydžiu aplink Europą bei S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiu per Atlantą. Atsižvelgę į tai, kad visos minimos datos yra svarbios, darbo grupės nariai nusprendė, kad tinkamiausia diena minėti Lietuvos aviacijos dieną galėtų būti liepos mėnesio trečiasis sekmadienis.

 

Kad aviacijos dienos šventė taptu oficialia, ji turi būti įrašyta į LR Atmintinų dienų įstatymą. Todėl toliau bus pradėta Lietuvos aviacijos dienos įteisinimo procedūra, teikiamas prašymas LR Seimui.

 

Dėkojame visiems, kurie buvo aktyvūs ir išreiškė savo poziciją dėl tinkamiausios datos Lietuvos aviacijos dienai!

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

INFORMACIJA KELEIVIAMS
AVIACIJOS BENDRUOMENEI
 

© CAA. Visos teises saugomos. Sprendimas Idamas, Naudojama Smartweb.