Civilinės aviacijos administracija - Naujienos:Kviečiame pareikšti nuomonę dėl Lietuvos aviacijos dienos įsteigimo

Į pradžią El.paštas Sitemap
Print
English

Civilinės aviacijos administracija

Rodūnios kelias 2, LT-02188 Vilnius
Įmonės kodas 288771670
Tel. (5) 2739038; faks. (5) 2739248
El. paštas caa@caa.lt
VEIKLOS SRITYS

PASLAUGOS
LIETUVOS CIVILINĖ AVIACIJA
AVARIJOS IR INCIDENTAI
2018-05-31  

Kviečiame pareikšti nuomonę dėl Lietuvos aviacijos dienos įsteigimo

Kreipiamės į Lietuvos aviatorius, aviacijos institucijas, įmones ir organizacijas dėl Lietuvos aviacijos dienos įsteigimo!

 

Civilinės aviacijos administracija, atsižvelgdama į Lietuvos aviacijos bendruomenės lūkesčius, imasi iniciatyvos pradėti Lietuvos aviacijos dienos įsteigimo ir įteisinimo procedūrą bei prašo jūsų nuomonės.

 

Nemažai aviatorių pasisako, kad lietuviškoji aviacija, turinti tolimas ištakas ir gilias tradicijas, nusipelno turėti savo atmintiną dieną, kuri kasmet galėtų suburti visus skrydžio kolegas įvairių renginių, švenčių, skirtų Lietuvos aviacijos dienai, metu. Tokia diena būtų proga pasidžiaugti visų aviacijos sričių pasiekimais ir taip reprezentuoti Lietuvą, pagerbti Lietuvos aviacijos pradininkus ir tęsėjus, ji galėtų tapti vienijančia visus aviacijos bendruomenės narius, institucijas ir organizacijas diena.

 

Daugelis šalių mini savo aviacijos dieną, šių metų pradžioje ją įsteigė ir Latvija. Atsirasti tokiai dienai puiki proga yra Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimas.

 

Per daugiau nei dešimt metų šis klausimas buvo ne kartą aptariamas, išgirsta ir užrašyta nemažai idėjų ir pasisakymų, tačiau kol kas neprieita  bendros nuomonės, kuri istorinė diena būtų tokia reikšminga, kad galėtų įprasminti Lietuvos aviaciją.

 

Dabar turime Tarptautinę aviacijos ir kosmonautikos dieną (balandžio 12 d.),  Tarptautinę civilinės aviacijos dieną (gruodžio 7 d.) ir Karo aviacijos įkūrimo dieną (kovo 12 d.). Ar turėsime visus vienijančią Lietuvos aviacijos dieną, priklausys nuo to, kaip pavyks visiems sutarti ir pagrįsti jos būtinumą.

 

Suprasdami, kad atmintina aviacijos diena gali būti įsteigta tik tuomet, kai tam pritars dauguma aviacinės veiklos dalyvių, kreipiamės į jus, prašydami pasidalinti šia informacija ir aptarti šį klausimą savo kolektyvuose arba su bendraminčiais bei pareikšti nuomonę:

  • ar pritariate idėjai įsteigti Lietuvos aviacijos dieną,
  • jei taip, pasiūlyti konkrečią dieną, kada ji galėtų būti švenčiama ir trumpai argumentuoti.

Galima pateikti bendras kolektyvines nuomones arba asmeninius pasiūlymus.

 

Maloniai prašome savo atsakymus atsiųsti iki 2018 m. birželio 21 d. el. paštu jolanta.bartkaitiene@caa.lt.

 

Gautus pasiūlymus apibendrinsime ir organizuosime tolesnes diskusijas, kad būtų suformuota ir įforminta galutinė nuomonė.

 

Iš anksto dėkojame už jūsų indėlį kuriant naujas aviacijos tradicijas!

 
Atgal   Spausdinti  

INFORMACIJA KELEIVIAMS
AVIACIJOS BENDRUOMENEI
 

© CAA. Visos teises saugomos. Sprendimas Idamas, Naudojama Smartweb.