Civilinės aviacijos administracija - Klausimai-atsakymai

Į pradžią El.paštas Sitemap
Print
English

Civilinės aviacijos administracija

Rodūnios kelias 2, LT-02188 Vilnius
Įmonės kodas 288771670
Tel. (5) 2739038; faks. (5) 2739248
El. paštas caa@caa.lt
VEIKLOS SRITYS

PASLAUGOS
LIETUVOS CIVILINĖ AVIACIJA
AVARIJOS IR INCIDENTAI
  Klausimai-atsakymai
Klausimų katalogas:
Aviacijos medicina
2014-10-19 paklausė: Justas
Sveiki,
norėčiau paklausti ar galima būtų gauti SP1, jei praeityje esu sirgęs panikos atakomis?
Spausdinti

Laba diena, orlaivių pilotų darbas reikalauja tam tikrų pažintinių, psichomotorinių ir asmeninių gebėjimų, padedančių patikimai atlikti įvairias užduotis - ypač esant dideliam krūviui ir veikiant stresui. Šie gebėjimai gali suprastėti iki kritinio lygmens ir saugių skrydžių nebebus galima vykdyti. Piloto emocinė būklė turi būti stabili - tai yra polinkis reaguoti į atitinkamai ir emociškai valdomas situacijas, kurios atrodo sudėtingos arba bauginančios. Be pagrindinio asmenybės emocinio stabilumo faktoriaus svarbus gebėjimas susitvarkyti su įtampa, pasiruošimas susidurti su sunkumais, lankstumas. Panikos atakos anamnezėje rodo sugebėjimo susitvarkyti su emocine būkle stoką, tai trūkumas renkantis piloto specialybę. Nerekomenduotume rinktis aviatoriaus specialybės.

2015-05-11 paklausė: Dovydas
Sveiki.
Norint gauti 1 klasės sp, kelio sąnario girnelės trauma(avarijos metu suskilusi girnelė, sutvarkyta, tačiau diskomfortas išlikęs) būtu laikoma kliūtimi? Ačiū
Spausdinti

Laba diena, po traumos turėtų būti pateikta chirurgo konsultacija apie kelių sanarių funkcinės būklės įvertinimą. Tuomet galima būtų spręsti apie sveikatos tinkamumą gauti SP1.

2015-03-30 paklausė: Robertas
Sveiki, Prieš 3 metus sirgau endokrinine hipertenzija (smegenų pseudotumoru). Ir noriu gauti dabar 2 klasės SP. Ar tai netrugdo? Spausdinti

Laba diena, atsakymui reikalinga daugiau informacijos apie ligos simptomus, atliktus tyrimus, pravestą gydymą. Būsimas pilotas turi būti fiziškai ir psichologiškai sveikas.

2015-02-15 paklausė: Matas
Laba diena,
Nežinau ar tinkamoje vietoje klausiu, bet ar piloto ūgiui yra taikomi ribojimai? (Mano ūgis 2 metrai)
Spausdinti

Laba deina, piloto ūgis neturi trukdyti pasiekti vairus ir pedalus. Specialių apribojimų ūgiui aviacijoje nėra.

2015-02-09 paklausė: Vytautas
Laba diena, ar galima gauti 1sp, jei stuburas šiek tiek pakrypęs? Spausdinti

Laba diena, esant nežymiam stuburo iškrypimui, kliūčių gauti 1 klasės SP nėra.

2015-02-09 paklausė: Vytautas
Ar galima gauti 1sp, jeigu neužmerki kairės akies? Spausdinti

Laba diena, būtina oftalmologo išvada, norint įvertinti, dėl ko jūs negalite užmerkti akies.

2015-01-18 paklausė: Tomas
Sveiki, ar yra galimybė sužinoti kokie reikalavimai yra keliami norint gauti I klasės sveikatos pažymėjimą? Ar yra atskleidžiami reikiami tyrimai ir jų rezultatai, kuriuos praėjus gaunamas I klasės sveikatos pažymėjimas? Spausdinti

Laba diena, sveikatos būklės reikalavimai išdėstyti ES Reglamente Nr. 1178/2011, MED dalyje. Supažindinti su gautais tyrimų rezultatais privalo gydantis gydytojas.

2014-12-02 paklausė: Laurynas
Sveiki, ar stojant į orlaivių pilotavimą ir einant medicininę apžiūrą SP1 pažymėjimui gauti, TOLERGYSTĖ nedaro įtakos? Ačiū už atsakymą. Spausdinti

Laba diena, atsakant į Jūsų klausimą, pagal šiuo metu galiojančius medicinos reikalavimus, numatytus Europos Komisijos reglamente Nr. 1178/2011 MED dalyje, regėjimas, esant toliaregystei, turi būti koreguotas akiniais (+/- 3 D) iki 1.0 .

2014-11-07 paklausė: Vitalijus
Sveiki, ar turint Žilbero sindromą galima gauti SP1? Jeigu ne, tai ar SP2 galima? Spausdinti

Laba diena, esant Žilibero sindromui (įgimta paveldima pigmentinė(hepatozė) hiperbilirubinemija) galima gauti pažymėjimą, jei kepenų funkcija mažai pakenkta ir liga nepasireiškia kliniškai, kaip ir nedideli kepenų tyrimų pakitimai, kurie nėra susiję su klinikine istorija.

 

2014-11-03 paklausė: Tomas
Sveiki, norėčiau paklausti ar galėčiau gauti SP1, jei praeityje esu turėjąs panikos atakų? Spausdinti

Pilotų emocinė ir psichologinė būsena turi būti stabili, dėl darbo specifikos ir nuolat patiriamos įtampos. Besikartojančios panikos atakos nurodo vegetacinės nervų sistemos labilumą, ypač svarbi dabartinė psichoemocinė būklė. Siekiant gauti SP1, kandidato psichoemocinė būklė turi būti stabili.

2014-10-27 paklausė: Laura
Ar galima gauti SP2 kai esi turėjęs širdies užesį bet išaugęs ir kai esi turėsęs mažakraujystę?
Spausdinti

Laba diena, asimptominis širdies ūžesys nėra kontraindikacija SP1 gauti. Hemoglobino kiekis kraujyje turi būti normalus, nes, esant mažakraujystei, deguonies badą jaučia gyvybiškai svarbiausi organai: smegenys, širdis ir inkstai.

 

2014-10-18 paklausė: Alvydas
Sveiki, noreciau paklausti ar butu imanoma tapti komercinio lektuvo pilotu turint tokia liga kaip Hemofilija A (lengva forma)? Aciu uz jusu atsakyma Spausdinti

Sveiki, sergant hemofilija, pareiškėjai su VIII faktoriaus nepakankamumu, yra netinkami. Galima būtų apsvarstyti dėl tinkamumo 2 klasės sveikatos pažymėjimui gauti, jei nėra užfiksuota rimtesnių kraujavimo atvejų.

2014-09-30 paklausė: Alina
Laba diena, noriu paklausti, ar atliekant sveikatos patikrinimą norint gauti SP1, jeigu neatitinka reikalavimus tada gaunama SP2 arba SP3, ar reikia atlikti patikrą iš naujo norint gauti SP2 arba SP3? Spausdinti

Sveiki, norint gauti atitinkamos klasės SP, sveikatos būklė turi atitikti nustatytus reikalavimus, kurie yra skirtingi. Sveikatos būklės reikalavimai išdėstyti EU Komisijos reglamento Nr.1178/2011, MED dalyje.

2014-09-23 paklausė: Alina
Laba diena, norėjau paklausti ar sergant Anemija (III laipsnio arba II laipsnio), galima pretenduoti dėl SP1? Dėkoju už atsakymą. Spausdinti

Laba diena, prieš pretenduojant gauti SP1, anemiją reikėtų išsigydyti, kadangi hemoglobino kiekis kraujyje pilotams yra vienas svarbiausių rodiklių. Siekiant gauti SP1, hemoglobino kiekis kraujyje turi būti normalus (120 - 160 g/l)

2014-08-19 paklausė: Vainius
Sveiki,

norėjau pasidomėti ar sergant 1 tipo cukriniu diabetu galima gauti SP2 licencija (jei visi kiti parametrai tenkinami)?

Ačiū už jūsų atsakymą,
Vainius
Spausdinti

Laba diena, pagal šiuo metu galiojančius EASA reikalavimus, jei sergama 1 tipo cukriniu diabetu, sveikatos būklė neatitinka nustatytų reikalavimų.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 14 >> 

Pateikite savo klausimą:  (Prašom vartoti lietuviškus rašmenis)
Pasirinkite klausimų katalogą:
Jūsų vardas:
El. pašto adresas:
INFORMACIJA KELEIVIAMS
AVIACIJOS BENDRUOMENEI
 

© CAA. Visos teises saugomos. Sprendimas Idamas, Naudojama Smartweb.