Civilinės aviacijos administracija - Dažnai užduodami klausimai

Į pradžią El.paštas Sitemap
Print
English

Civilinės aviacijos administracija

Rodūnios kelias 2, LT-02188 Vilnius
Įmonės kodas 288771670
Tel. (5) 2739038; faks. (5) 2739248
El. paštas caa@caa.lt
VEIKLOS SRITYS

PASLAUGOS
LIETUVOS CIVILINĖ AVIACIJA
AVARIJOS IR INCIDENTAI
  Dažnai užduodami klausimai

 

 1. Kokie teisės aktai nustato bepiločių orlaivių naudojimo reikalavimus Lietuvoje?

Lietuvoje, bepiločių orlaivių iki 25 kg maksimalaus pakilimo svorio, naudojimo tvarką reglamentuoja bepiločių orlaivių naudojimo taisyklės. Žiūrėdami taisykles Valstybiniame teisės aktų registre visuomet žiūrėkite tik galiojančią suvestinę redakciją. https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/7bb14b10849f11e39d2dc0b0e08d5f21/hySTKuGrZa

 1. Ar Lietuvoje privaloma registruoti bepilotį orlaivį?

Ne. Lietuvoje nėra įvestas visuotinis bepiločių orlaivių registras.

 1. Kokiais atvejais yra reikalingas leidimas valdyti bepilotį orlaivį?

Leidimas valdyti bepilotį orlaivį yra reikalingas tuo atveju kai iškyla poreikis vykdyti skrydžius kurie peržengia bepiločių orlaivių naudojimo taisyklių reikalavimus. Leidimai gali būti trijų tipų:

 1. Skristi virš tankiai gyvenamų teritorijų ir arčiau kaip 50 metrų nuo nuo visų rūšių transporto priemonių, esančių ant žemės ar vandens paviršiaus, statinių ar pašalinių žmonių. Šis leidimas yra ilgalaikis.
 2. Skristi už matomumo zonos ribų. Šis leidimas galioja vienam skrydžiui arba skrydžių rinkiniui.
 3. Skristi nevaldomoje oro erdvėje virš 400 pėdų (120 metrų) nuo žemės paviršiaus. Šis leidimas galioja vienam skrydžiui arba skrydžių rinkiniui.

 

 1. Kaip gauti leidimą?

Leidimui gauti reikia išlaikyti praktinių gebėjimų valdyti bepilotį orlaivį patikrinimą/egzaminą. Norint laikyti egzaminą reikia kreiptis į vieną iš Lietuvos bepiločių orlaivių naudotojų asociacijosn (toliau – LBONA) patvirtintų ekspertų, kurie turi teisę egzaminuoti bepiločių orlaivių valdytojus. Ekspertų galinčių atlikti vertinimą sąrašas yra pateiktas http://caa.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/skrydziu-prieziura/bepilociu-orlaiviu-valdytojams/caa-patvirtinti-ekspertai-kurie-vertina-bepilociu-orlaiviu-pilotu-gebejimus

 1. Ar privaloma baigti kokius nors mokymus prieš laikant egzaminą?

Mokymai nėra privalomi ir atsakomybė už įgytas žinias ir sugebėjimus paliekama bepiločio orlaivio valdytojui. Yra suteikiama galimybė išmokti savarankiškai. Be abejonės, visais atvejais, yra rekomenduojama įgyti kuo daugiau praktikos prieš laikant egzaminą. Dažniausiai bepiločių orlaivių pardavėjai yra kompetentingi pravesti pirminį mokymą, daug informacijos yra CAA puslapyje: http://caa.lrv.lt/bepilociu-orlaiviu-valdytojams

 1. Ką daryti išlaikius egzaminą?

Išlaikius egzaminą gausite tai patvirtinančius dokumentus ir tuomet reiks užpildyti atitinkamos formos prašymą (prašymų formas turi visi egzaminą galintys priimti ekspertai). Užpildžius ir pasirašius prašymą su visais priedais reikia siųsti elektroninio pašto adresu caa@caa.lt kopija (CC) drone@caa.lt. Tuomet laukite instrukcijų apie leidimo atsiėmimą.

 1. Bepiločių orlaivių naudojimo taisyklėse yra numatytas reikalavimas laikytis 50 metrų atstumo nuo pašalinių žmonių. Kas yra laikoma pašaliniais žmonėmis?

Pašaliniais žmonėmis nėra laikomi žmonės, kurie yra tiesiogiai įtraukti į darbus atliekamus bepiločiu orlaiviu (pavyzdžiui filmo scenos filmavimas bepiločiu orlaiviu, reklaminio klipo filmavimas, kuriame filmuojami aktoriai ir t.t.) Visais atvejais Civilinės aviacijos administracija rekomenduoja gauti raštiškus besifilmuojančių asmenų sutikimus dirbti šiek tiek padidintos rizikos sąlygomis. Pašaliniais žmonėmis yra laikomi žmonės, kurie yra viešoje erdvėje ir nėra tiesiogiai susiję su bepiločiu orlaiviu vykdomais darbais ar kokia kita veikla kuri vykdoma bepiločiu orlaiviu (pavyzdžiui viešas renginys į kurį gali ateiti bet kuris asmuo, koncertas miesto aikštėje, žmonės vaikščiojantys parke ar kitoje viešoje erdvėje ir t.t.).

 1. 8.       Ar galioja bepiločių orlaivių naudojimo taisyklės uždaroje patalpoje?

Ne, negalioja. Už saugumą ir bepiločių orlaivių naudojimo tvarką atsako patalpos savininkas.

Paskutinis atnaujinimas: 2018-02-14 10:46:12
 
INFORMACIJA KELEIVIAMS
AVIACIJOS BENDRUOMENEI
 

© CAA. Visos teises saugomos. Sprendimas Idamas, Naudojama Smartweb.